עגלות המסתור בחורף

עגלות המסתור בחורף

חודשים: נובמבר, דצמבר, ינואר, פברואר, מרץ

בחודשי החורף, העגורים האפורים הם המלכים הבלתי מעורערים של עמק החולה. יותר מ 40 אלף עגורים חורפים באגמון החולה והסביבה ונוכחותם מורגשת בכל שעות היממה. לקראת או במהלך חודש דצמבר, מתחילים לפזר לעגורים אוכל (על מנת למנוע נזקים לחקלאות) ועגלות המסתור הן היחידות המורשות להיכנס לשטח סגור זה. המבקרים בעגלה זוכים לראות ולשמוע את אלפי העגורים ממרחק נגיעה וזו הזדמנות נהדרת לספר אודות  אורחות חייהם המופלאים.

אנו מלווים את העגורים מזריחה ועד שקיעה- מעזיבתם את המים אל השדות ושטח ההאכלה, דרך השהות שלהם בשטחים אלו ועד המעבר חזרה ללינה במים. כל זאת אל מול נופי החרמון המושלג ורמת הגולן והרי הגליל המוריקים.

העגורים מקדימים מעט את האביב הרשמי ובתחילת מרץ מתחילים בנדידה צפונה, באותה עת מגיעות החסידות הלבנות ששהו בחורף באפריקה ואם יתמזל מזלכם תזכו לראות את להקות החסידות והעגורים זו לצד זו.

לא רק העגורים חורפים באגמון החולה. אנו רואים גם חתולי ביצות ותנים שנהנים משפע המזון הפוטנציאלי, עופות דורסים הניזונים מפגרי העגורים שלא צלחו את מסע הנדידה, ברווזים ממינים רבים, חופמאים, מגלנים, כפנים, שחפים ועוד. החגיגה במיטבה!

הסיורים שמתקיימים

רוצים לקבל עוד מידע?

מוזמנים להשאיר לנו פרטים בטופס

מה חדש

החלה האכלת העגורים!

ביום חמישי ה-14.11 התחיל השלב השני של "פרוייקט העגורים"- פיזור אוכל לעגורים. ההאכלה מתבצעת במטרה למנוע נזקים לחקלאות. מידי יום יפזרו לעגורים בין 6-8 טון

קרא עוד »
דילוג לתוכן